אדריכלים – למצוא את האדריכלים הטובים ביותר עבורנו | AVA STUDIO
42778
post-template-default,single,single-post,postid-42778,single-format-standard,wp-custom-logo,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.7,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-43265
הדמיות פנים לדירה

אדריכלים – למצוא את האדריכלים הטובים ביותר עבורנו

כשאנחנו מתחילים פרויקט בנייה, אנחנו נרצה שלצידנו יהיה אדריכל מוסמך, מומחה ומנוסה, אשר יוכל לספק לנו גם תוכנית תכנון מתאימה לאופן בו אנחנו רוצים שהמבנה ייראה, אך לא פחות חשוב, אנחנו נצטרך את שירותיו על מנת שהוא יוכל לספק לנו את כל הצרכים מבחינת אישורים, הן כאלה שיאפשרו את תהליך הבנייה והן כאלה שיאפשרו לאכלס ולהשתמש במבנה לאחר סיום הפרויקט.

היום, בניגוד לעבר, הרבה יותר קל למצוא אדריכלים, בין אם זה בגלל שכיום יש הרבה יותר מבחר, ובין אם זה בגלל שכיום אנחנו יכולים להיחשף אליהם בצורה הרבה יותר טובה, הרבה יותר ישירה וממוקדת. בזכות אתרי אינטרנט, הן אישיים והן כלליים, הרי שאנחנו יכולים למצוא אדריכלים בכל מקום, לכל צורך. השאלה הגדולה היא כמובן, כיצד אנחנו בוחרים את בעלי המקצוע שמתאימים לנו.

צריך לומר, בחירת אדריכלים לפרויקט בנייה, זה אחד השלבים הראשונים של התהליך. יש מקרים בהם אנחנו נתחיל בשלב זה, יש מקרים בהם אנחנו נבחר קבלן שייקח על עצמו את כל הנושא של האחריות לפרויקט, ולאחר מכן, אנחנו נבחר אדריכל שילווה אותו, או שנקבל את הצעתו של הקבלן בדבר אדריכל כזה או אחר, שהוא עצמו יציע לנו. בכל מקרה, אנחנו לא נתקדם הרבה, בטרם יהיה אדריכל שילווה את התהליך.

כיצד אנחנו בוחרים אדריכל

לפני שנתחיל, חשוב לומר, מי שעוקב אחרי התחום, יכול לראות לא מעט בעלי מקצוע שמתהדרים בשם כזה או אחר, אשר נושא את המונח אדריכלות בתואר. זה לא מבטיח שהם אדריכלים בהכרח. לכן חשוב לבדוק איזו תעודה הם מחזיקים והאם אכן יש להם סמכויות של אדריכל. אחרת, הם לא יוכלו לספק לנו את כל מה שאנחנו צריכים לצורך ביצוע הפרויקט ומימושו.

השלב הראשון בתהליך הבחירה זה לבחון את הניסיון של האדריכל ואת אופי המבנים שהוא אחראי על תכנונם. לא רק במובן הזה, שיש אדריכלים שמתמחים בבניית מבנים עסקיים ואחרים מתמחים בבניית מבני מגורים, אלא שיש אדריכלים שבוחרים לתכנן מבנים בסגנון מסוים, בעוד אחרים בוחרים לתכנן מבנים בסגנון אחר. זה חשוב, על מנת שנוכל לבחור אדריכל שמתכנן מבנים בסגנון שמתאים לנו.

השלב השני, הוא לבחון עד כמה הוא מתאים לנו מבחינת יכולות עבודה, תוכניות וניהול תהליכי עבודה. כאן זה גם עניין של ידע וניסיון, גם עניין של אופי והשקפה, אך גם עניין של כימיה אישית. אנחנו לא נרצה לעבוד עם אדריכל שאנחנו לא מרגישים נוח לעבוד איתו באופן צמוד.

השלב השלישי, עלינו לבדוק עד כמה הוא פנוי לצורך ניהול הפרויקט שלנו, מהתחלה ועד הסוף, במגבלות הזמן שקבענו לעצמנו, וכמובן עד כמה הוא מוכן ויכול לנהל את הפרויקט, במגבלות התקציב שקבענו לעצמנו.

ראו גם: הדמיות אדריכליות | הדמיות תלת מימד | הדמיה ממוחשבת